رویداد ارائه نیازهای فناورانه مواد شوینده برگزار می‌گردد

رویداد ارائه نیازهای فناورانه مواد شوینده با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار می‌شود تا شرکت های دانش بنیان به نیازهای فناورانه این حوزه پاسخ دهند.

سلسله رویدادهای ارتقای تاب آوری و رقابت‌پذیری زنجیره‌های ارزش از جمله تلا‌ش‌های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای نفوذ بیشتر نوآوری‌ها و خلاقیت‌ها به صنایع و حوزه‌های کاربردی در کشور است و طی چند ماه اخیر رویدادهایی با همین هدف در حوزه «صنایع و لوازم خانگی»، «نان و غلات» و «ابزار دقیق و اتوماسیون» برگزار شده است.

رویداد ارائه نیازهای فناورانه در حوزه مواد شوینده با هدف «توسعه فناورانه و شناسایی زنجیره ارزش صنعت مواد شوینده در کشور» مردادماه سال جاری با حمایت مرکز شرکت‌ها و موسسات دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار خواهد شد تا فعالان حوزه تولید «پودرهای شوینده»، «انواع مایعات شوینده و ضدعفونی کننده» و «مواد اولیه شوینده« با حضور در آن، ایده‌های خود را برای کمک به ارتقای تاب‌آوری و رقابت‌پذیری زنجیره ارزش این صنعت‌ ارائه کنند.

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با برگزاری رویداد ارائه نیازهای فناورانه مواد شوینده، به دنبال رفع چالش‌هایی چون «کاهش قیمت اتانول»، «از بین بردن بو در پروسه تولید محصولات شوینده» و «از بین بردن بوی الکل از محصولات بر پایه الکل» است. چالش‌هایی که توسط صنایع مرتبط با این حوزه ارائه شده تا شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق پاسخ‌گوی آن باشند.

از دیگر محورهایی که برای این رویداد در نظر گرفته شده است موضوعاتی چون «از بین بردن چسبندگی دست پس از استفاده از محصولات ضدعفونی کننده بر پایه اتانول»، «توسعه محصولات شوینده بر پایه سرکه»، «فرآوری ویناس»، «فرمولاسیون سنتز آلکیل پلی گلوکوزاید و کوکوگلوکوزاید»، «کاهش دمای ابری شدن پارافین»، «سنتز اسانس های مورد استفاده در صنایع شوینده» و غیره است.

منبع: daneshbonyan.isti.ir

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
فهرست