فراخوان حمایت از ساخت محصولات دانش‌بنیان جدید

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و صندوق نوآوری و شکوفایی در راستای کمک به جهش تولید محصولات و خدمات دانش‌بنیان، برنامه مشترکی را برای «حمایت از ساخت محصولات دانش‌بنیان جدید» توسط شرکت‌های دانش‌بنیان در دستور کار خود قرار داده‌اند.
در قالب این برنامه، چنانچه یک شرکت دانش‌بنیان محصول فناورانه جدیدی با قابلیت دانش‌بنیان‌شدن داشته باشد و این محصول قبلا مورد ارزیابی دانش‌بنیان قرار نگرفته باشد (یا به علت عدم وجود نمونه اولیه رد شده باشد)، مرکز شرکت‌ها و موسسات دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری محصول جدید را از نظر فنی ارزیابی و در صورت تأیید، صندوق نوآوری و شکوفایی نیز فرایند توسعه و تجاری‌سازی آن را تامین مالی می‌کند.

شرایط محصول و شرکت متقاضی
1‌.  شرکت متقاضی باید در زمان ارائه درخواست دانش‌بنیان باشد؛ به این معنا که دست کم یک محصول دانش‌بنیان داشته باشد.
2. محصول جدیدی که نمونه آزمایشگاهی آن ساخته نشده است، باید به لحاظ فناوری، با یکی از محصولات تاییدشده قبلی شرکت مشابهت داشته باشد. این موضوع توسط مرکز شرکت‌ها و موسسات دانش‌بنیان ارزیابی می‌شود.

فرایند اجرایی
1.    اعطای تسهیلات در این فراخوان، فرآیندی دو مرحله‌ای است که در مرحله نخست آن، ارزیابی دانش‌بنیانی محصول جدید توسط معاونت علمی و فناوری، و در مرحله دوم آن، ارزیابی تسهیلات و تامین مالی توسط صندوق نوآوری و شکوفایی انجام می‌شود.
2.    شرکت متقاضی باید با ورود به سامانه غزال صندوق نوآوری و شکوفایی درخواست خود را در بخش «حمایت از ساخت محصولات دانش‌بنیان جدید» تکمیل و ثبت کند.
3.    سپس مرکز شرکت‌ها و موسسات دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری، صلاحیت دانش‌بنیانی محصول جدید را ارزیابی و نتیجه را به اطلاع متقاضی می‌رساند.
4.    پس از دریافت تاییدیه از مرکز شرکت‌ها و موسسات دانش‌بنیان، شرکت متقاضی خدمت مورد نظر را (با راهنمایی و مشاوره کارشناس پذیرش صندوق) انتخاب و فرایند ارزیابی ارائه خدمات و تسهیلات توسط صندوق نوآوری و شکوفایی انجام می‌شود.
در صورت وجود هرگونه سوال یا ابهام با شماره 42170118-021 (سرکار خانم نظری) تماس بگیرید.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
فهرست